13 Comments

  • selim

   hayırlı akşamlar. ben wordpress.com sitemdeki bloguma pdf dosyasını gömmek istiyorum. sizin bu yazdıklarınıza baktım yapamadım. bana biraz yardımcı olur musunuz. istedigim sayfayı açtıgımda pdf dosyasının okunur vazıyette olmasıdır.yardım ederseniz çok sevinirim.

   • Merhabalar
    Gomme derken link vermeyerek sadece kelime uzerine tiklama mi?
    Soyle deneyim ortam bölümüne pdf dosyasini yukleyin sonra onun linkini yazdığıniz yazinin altina kopyalayin
    Kolay gelsin

 1. Merhaba. Yeni keşfettim bloğunuzu. Öncelikle geçirdiğiniz kazadan ötürü çok büyük geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın, mutlu ve sağlıklı uzun ömürler kızınızla inşallah!

  Benim minik kızım da 19,5 aylık oldu. Bugüne kadar yapttığımız yaşadığımız herşeyi yazınca (bilgisayarda powerpointte…) bir de baktım ki blog olmuş benimki de.

  Şimdi sorum şudur ki; blog açmak istiyorum ama wordpress olup da alan adı kendime ait olması ile olmaması arasındaki fark nedir? Sadece URL kısmında; enduruyanim.wordpress.com yerine http://www.enduruyanim.com yazması mıdır? Hangisini önerirsiniz?

  • Merhabalar çok teşekkür ederim güzel temennileriniz için..
   Şİmdiden hayırlı olsun bloğunuz..
   Alan adınız size ait olması demek özgürce bloğunuzu yönetmeniz demek..Yani wordpress.com ücretsiz alırsanız pekçok yeni eklentilerine ayrıca ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz..
   Bir tasarımcı ile görüşüp ‘blog temamı ben oluşturmak istiyorum’ derseniz yapamazsınız..Özgürce değişiklikler yapamazsınız kısaca..Ama ‘gerek yok ben hazır temalar ile işimi görürüm’ derseniz sorun değil, wordpress uzantılı olabilir.. ileride benim gibi temadan sıkılma ihtimaliniz olacak ise alan adınızı (.com uzantılı) almanızı öneririm 🙂

 2. Açıkçası tasarımcı arasam çok uzakta değil kendim bu işi yapıyorum:) ama daha çok masaüstü grafik tasarımı uzmanlığım. Web tasarımını yaptığımda yıl 2005-2006 idi. O zamandan beri de çok şey değişti, ben unuttum gitti… Sıkı bir programcı olmadan dalmak istemem ve evet; ben de hep aynı temadan sıkılırım huyum kurusun:) Biraz daha araştırıp düşüneyim bu wordpressi, çok teşekkür ederim:)

  Takipteyim;) Sevgiler.

   • Kusura bakmayın, rahatsız etmiş oluyorum böyle sorularımla ama bir iki şey daha danışmak isterim (son olacak söz:)), sizce kızımın geçmiş 19 ayını da bloğuma yazsam güncel olmadığı için tuhaf olur mu?

    Bir de “ücretsiz alırsanız pek çok yeni eklentilerine ayrıca ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz” demiştiniz… Ücretli alırsam böyle bir sıkıntı olmuyor değil mi? ve her bir kodunu benim yazmam gerekmiyor, yani tüm yapıyı benim oluşturmam gerekmiyor? Sağ taraftaki menüde var olanlar hazır olarak sunuluyor değil mi?

    • hayır kesinlikle olmaz..bun birkaç ay önce bloğu yazmaya başlamıştım sonra çevreme duyurdum..
     yada araştırın bloğu yayına almadan önce yazıp sonra yayın yapabiliyorsunuz bildiğim kadarı ile..
     alan adınızı .com alırsanız sonrasında çoğu eklentiye ücretsiz sahip oluyorsunuz..zaten bu eklentilerin bir kısmı wordpressi kendi alan adınıza kurdupunuzda otomatik yükleniyor.

 3. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için… İşin başındayken ücretsiz olandan başlayayım dedim. Bilgemle geçirdiğim 20 ayı bloğuma aktarıp sonunda açtım: http://buradabirbilgevar.wordpress.com/ Ama blog dünyası ile ilgili daha öğreneceğim şeyler var gibi gözüküyor…

  İnşallah okuyucu olarak tanıdığım annelerle artık bloğum sayesinde daha yakından paylaşımlarım olur.

  Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir