24 Comments

 1. Tuba

  Ben de torbaları çok beğendim.Jöle ve traş köpüğü süpermiş:)Şişeden daha önce yaptım pek umursamadı,bir de bunları deneyeyim,çok teşekkürler canım:)

  • :)) Ege kuzu cool takılıyor sevmedi herhalde bu montessori cızırtılarını..
   dene bakalım canım dediğim gibi içine sim filan koyarsan suyun içinde onlar bayağı dikkatini çeker diye düşünüyorum 🙂

 2. Tuba

  Canım sim yoktu da pul biber denedim bugün yok sevmedi.Ben jöleyi deneyeceğim ama babasının jölesini kullanmayayım olay çıkar.Yarın ucuzundan bulur alırım,bakalım onu sevecek mi?Montessoriyi sevmeyecek galiba,anası gibi:))Yuvada da öğretmeni,el çırpalım,onu yapalım,bunu yapalım diyor,yok bizimki top peşinde:))

  • :))) Amaaan yoksa topçu mu olacak bu yaramaaaazz:) pul biber ışıldamıyor ya belki çekmemiştir ilgisini yada Ege bgn gününde değildir:) evet cnm sen şu bimdeki ucuz köle ve sıvı el sabunlarından al ve denemeye devam zorla sevdirecez Ege’ciğe montessoriyi:)

 3. nalan

  biz çocukken çok yaratıcı oyunlar oynardık,şimdi bunları bu dar alanlarda onlara öğretmek gerek,paylaşımların hepsi çok güzel,bana çok gerekli olucak:) ben meraklıyımdır çok biriktiririm onlara yarayacak materyalleri,eh zamanı gelince çıkar ortaya artık..ben bol bol bakacağım sana durunun annesi:) sevgilerr bu arada duru da duruuu gibi maşallah ona:)

 4. Güzel fikirler için teşekkürler, iki tanesini takip etitiğim blogda görmüştüm ben de. Duyusal şişelerle ve makarnayla olanı. Birgün yapılmak üzere fikirler bekliyor ama bu aralar zaman ayıramıyorum ben ne yazıkki.
  Paylaştığınız 1. deneyse, yağın, gıda boyasının koyulması, üzerine bir şeyler atılması, acaba ne gibi bir fayda sağlar ayda bunu yaparken çocuğa naısl öğretmeli, neler demeliyiz ?

  Ben de şöyle bir şey yapmıştım bakliyatlarla…

  http://www.ceylinolmez.com/index.php/ariv/229-melek.html

  • bence bu deneyler çocukların 3 duyusunu birden geliştiriyor..(duyma, görme, dokunma)
   ve neden sonuç ilşkisini geliştirmesi için çok önemli, mesela çocuğun beyni şu mesajı algılıyor..
   “ben bunu salladığımda köpürecek bu parlak şeyler hareket edecek biraz bekleyince duracak ve tekrar sallamam gerekecek gibi”
   onu sallarken çıkardığı su sesi de ayrıca hoşuna gidecektir..

 5. tuğba

  Merhabalar, bloğunuzu yeni gördüm, fakat bu sayfada bazı resimler gözükmüyor. 1 yaşında güzel bir kızım var, onun için değişik oyun aktiviteleri araştırıyorum. Resimleri paylaşırsanız çok ama çok sevinirim.

 6. selvi

  Gercekten mükemmel bir site bende yegenime bu sekilde kavanozlar hazirladim
  elinden dusurmuyo onları birden en sevdiği oyuncağı haline geldi
  Gercekten cok tesekkur ederim mukemmel bi site uzun yillar devam eder ins.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir