14 Comments

 1. Çok güzrel çok mantıklı bir oyun olmuş, yanlız okurken ben bile teker teker düşündüm üzerinde eklimelerin, tam bir beyin cimnastiği gerçekten!

  • çok teşekkürler Nazlı’cım..
   evet öğrendiklerini tekrarlama, pekiştirme, ilişkilendirme, bulmaca herşey vardı..Ben bu taktiği farklı oyunlara da uyguluyorum gerçekten çok eğitici ve öğretici oluyor..

 2. Çok great bir çalışma olmuş,Ege’nin bunları yapmasına az kaldı heyecanlıyım.Duru’ya aferin yine istediği herşeyi başaracak bu çocuk:)Öpüyorum sizi:)

 3. Süper bir etkinlik olmuş, zormuş da onu söyleyeyim, aferin Duru’ya, nasıl geldi aklına bu etkinlik, şimdi kendimi yokladım da yok yani gelmezdi benim aklıma:) Çocukla beraber senin yaratıcılığında artıyor sanırım:)

  • :))) gelir gelir anne olunca evet aynen dediğin gibi yaratıcılık gelişiyor..Çocuğun beyninin geliştiği gibi annesinin de gelişme olasılığı yüksek..
   Bak senin minik büyüsün de ne çok şey gelecek aklına..
   ben artık bir yoğurt kutusunu atmadan önce dakikalarca üzerinde düşünür oldum..ne yapılabilir diye 🙂

 4. nerelerdesiniz siz diiyeceğim ama bende aynı durumdayım.iş, ev derken hiçbirşeye vaktim kalmıyor.ama Duru’yu ve eğlenceli aktivitelerinizi takip ediyorum 🙂

 5. Beğendim bu oyunu 🙂 Sol elle yazıyor Duru, var mı belirgin bir tercihi ? Barış bazı aktivitelerde solu bazılarında sağı tercih ediyor, belirgin bir tercihi yok hala. Kalem tutusunu da begendim Durunun, Barış bu şekilde tutamıyor. Düzeltmeye çalışıyordum tutuşunu ama erken yaşta bizim bildiğimiz şekilde tutmaya çalıştırmanın kasları yoracağını, zamanla olması gerektiği gibi tutmayı doğal olarak öğrenecegi gibi birşeyler okudum vazgeçtim. Siz çalıştınız mı, doğal olarak mı bu tutuşa geçti Duru merak ettim…

  • canım aktivite yaparken ikisini de kullanıyor..
   Ama özellikle kalem tutup yazı yazarken boyama yaparken sadece sol tercihi..hiç sağı denemiyor bile..
   kaşığı her iki eli ile tutuyor ama sola daha yatkın ve topa sol ayağı ile vuruyor..
   yani şuan belirgin ağırlık solda gibi görünüyor..
   Bir keresinde sayı sayma kitabımız vardı onu boyarken 1 rakamını yazmasını istedim kalemi bu şekilde tutmasını gösterdim ve bu şekilde iken 1 rakamı yaptı ama ters oldu 1 :))) ucu sağa bakıyordu..
   Daha sonraki çalışmalarımızda daha ben bişey demeden “kalemi nasıl tutuyorduk göster anne” dedi birkaç kez..bende gösterdim şimdi kendisi bu şekilde tutuyor..O dediğini hiç okumamıştım..yormamışımdır inşallah çocuğu 🙂

  • Merhabalar hoşgeldiniz..Kızım 32 aylık.. anaokuluna gitmiyor ama oyungrubuna gidiyoruz Neşe Erberk Joyfull oyun grubuna cumartesi günleri 1,5 saat devam ediyoruz..buradan memnunuz bir sıkıntımız olmadı henüz..seneye yarım gün göndermeyi planlıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir