18 Comments

  • çok teşekkürler canım benim..
   evet yaa bir de gidince insanın daha başka içi açılıyor..Eşimle bu geziden sonra karar verdik, yazın haftasonları uygun olduğumuzda yer belirleyeceğiz..Ve orayı gezeceğiz..Yaz gelince şimdi diğer adalarda sıra 😉
   laf aramızda, o kapının rengi ile azıcık oynadım..çünkü böyle daha hoşuma gitti 🙂

  • ayyy kapı mı yazmışım pencere pencere..
   hay şaşkın ben 🙂
   yok canım senin dediğin doğru 😉
   çok teşekkürler tekrar..öp benim için Minnak kuzuyu 🙂

 1. Bayıldım bütün fotoğraflara. Ben de yeni bir makine aldım ama bu fotoğraflardan sonra kesinlikle bir kursa gitmeye karar verdim. Kursun adını ve fotoğraf makinenin modelini öğrenebilir miyim? Hani bana bir fikir olsun belki niyet ederim:)

  • Merhabalar hayırlı olsun makinanız..:)
   Ben iFA istanbul fotoğraf akademisine gittim..Acıbadem’de..
   1 ay en azında makinayı tanımak ve ayarları ile oynayarak birşeyler ortaya çıkarmak için yeterli bir süre..Kesinlikle tavsiye ederim temel eğitim almanızı..sonra tabii isterseniz ileri fotoğrafçılık eğitimi alabilirsiniz…
   Bu arada fotoğraf makinam Canon 60 D..
   Almışsınız siz ama alacaklar için de şöyle bir tavsiye de bulunabilirim..Bütçeniz kısıtlı ise fotoğraf makinesi bodysini daha az fiyatlı bir makine alıp objektife daha çok para vermeniz..Bunun için tavsiye edeceğim birincisi canon 600 D, ikincisi canon 550 D..

   Benim objektifim yeni başlayanlar için olan, 18-135 mm..ama şuan bana yetmiyor..en kısa zamanda değiştirmem lazım..Yani benim makine ile çok daha iyi fotoğraflar çekilebilir..Makinanın hakkını vermek lazım..

 2. asime

  Bayılırım Büyükada’ya, aynen senin dediğin gibi İstanbul’da böyle kaçılası bir yer olması çok güzel… Daha önceden de fotoğrafım var dediğin foto var ya (açıklaması biraz uzun oldu ama :)) orası Hatırla Sevgili’de Yasemin’lerin eviydi, bilmem farkında mısın, ya da izlemiş miydin 🙂

  • Aaaa evettt şimdi sen deyince hatırladııımm ;)..Çok sıkı takip etmiyordum diziyi ama izliyordum..evet orası ama dizi de çok daha bakımlı olduğu için daha güzeldi..Şimdi bakımsız kalmış biraz..

  • Esin’cim çook teşekkür ederim ben İFA İstanbul Fotoğraf Akademisine gittim..Tavsiye ederim..yeri de sana pek uzak sayılmaz..
   Eğer ilgi duyuyorsan mutlaka ilgilenmeni tavsiye ederim.çok zevkli bir hobi..

 3. demet

  Çok hoş bir gezi olmuş. Ben de İstanbula bir gelişimde Büyükadaya gidip etrafında bisiklet turu atmıştım. Hayran olmuştum evlere. Kimler yaşıyor buralarda diye düşünmüştüm. Kısmet olursa bir gün kızımla ailecek tekrar gitmek isterim. Fotoğrafları görünce ne kadar güzel bir yer olduğunu tekrar hatırladım.

  • Çok teşekkür ederiz 🙂
   evet orada bisiklet turu yapmak çok eğlenceli ama bizim pek imkanımız olmadı..Neyse artık Duru büyüyünce yarış yaparız 😉
   Aynen biz de hayran olduk “buralarda kim yaşıyor” diye..Hatta burada oturupta vapurla çok rahat ie gelip gidilir diye düşündüm 🙂
   Bence de mutlaka gidilesi yerler..

 4. ada ve biz

  Harika bir post baharın geldiğini belli etmiş Nurşah cım bayıldım büyükada gezinize ve resimlerinize ,çok iyi etmişsin Duru yu da götürmekle onun içinde harika bir gün olmuş , Duru nun kuru yaprak incelerken çekilmiş resimine bayıldım çok doğal bu arada sende harika görünüyorsun öptüm ikinizide çok:)

  • Öznur’cum çok teşekkürler..:)
   Evet havada şansımıza çook güzeldi..tam bahar havası işteee 🙂
   hepimiz için iç açıcı değişik birgün oldu..belki daha çok yorulduk ama eşim de aynı şeyi söylüyor ruhen daha çok dinlendik;)
   Duru için de çok farklı birgün oldu..
   biz de sizi öpüyoruz ve kesinlikle tavsiye ediyorruuuuuuzz 🙂

 5. Ayten Şener

  Canım fotolar çok güzel valla içim açıldı ellerine sağlık çok iyi çekmişsin güzellikleri 🙂 anılarım canlandı bir anda Burakla birlikte çok gittik büyük adaya ;)çook önceden arkadaşlarımla da gitmiştik iki gün kalmıştık ah ah ne günlerdi ada da kalmak ayrı güzel zaten anlatılamaz.. birlikte gidelim hatta fırsat bulursak bir yada iki gün kalalım ay çok güzel olur :))

 6. İçim açıldı havanın tazeliği buraya kadar geldi. Çok güzel fotoğraflamışsın Nurşahcım. Ne iyi etmişsiniz, adaları hep merak etmişimdir. İnşallah bir gün bize de nasip olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir